EN

PL
Oficjalny dystrybutor oraz autoryzowane centrum serwisowe marek:

Mieszadła pompujące (pompy recyrkulacyjne) – Serie PAS, PAR

Typ PAS, PAR
Mieszadła pompujące, wersja z napędem bezpośrednim oraz wersja z reduktorem


PRZEZNACZENIE

Określenie „mieszadło pompujące” dobrze oddaje naturę tych urządzeń. Są one bowiem konstrukcyjnie oparte na mieszadłach zanurzalnych, jednak funkcja, którą pełnią stawia je w jednym szeregu z pompami. Mieszadła pompujące znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba wydajnego przetłoczenia dużej objętości cieczy, przy jednocześnie niewielkich wysokościach podnoszenia. W przeciwieństwie do standardowych pomp mieszadła pompujące nie wytwarzają dużego ciśnienia, ich zaletą są bardzo duże wydajności. Znacznie lepiej niż pompy tradycyjne radzą sobie również z przetłaczaniem ciężkiego medium.

W rodzinie mieszadeł pompujących wyróżniamy mieszadła z napędem bezpośrednim PAS oraz mieszadła z reduktorem typu PAR. Są one dostosowane do instalacji na rurociągu, wyposażone w kołnierz przyłączeniowy wykonany ze stali nierdzewnej. Istnieje możliwość zainstalowania wraz z mieszadłami klap zwrotnych zapobiegających cofaniu się medium pompowanego.


TYPOSZEREG

Mieszadła pompujące o średnicach śmigieł od 220 mm do 800 mm, mocach silników od 1,1 kW do 18,5 kW o wydajności od 0,02 m3/s do 1,0 m3/s i wysokości podnoszenia do 1,8 m. Występuje w dwóch rodzajach typu PAS (z napędem bezpośrednim) i PAR (wersja z reduktorem).


CECHY STANDARDOWEJ WERSJI MIESZADEŁ POMPUJĄCYCH PAS, PAROPCJONALNE SKŁADNIKI MIESZADEŁ POMPUJĄCYCH PAS, PAR